Pęknięta Europa 5: Europa o świcie – ebook


Autor: Dave Hutchinson
Data wydania: 09.10.2019
Język publikacji: polski
Liczba stron: 448
Wydawca: Rebis


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Fenomenalne zakończenie cyklu o podzielonej Europie!

W Tallinie Alice, młodsza pracowniczka szkockiej służby dyplomatycznej, zostaje wplątana w niezrozumiałą intrygę, rozciągającą się na dziesięciolecia.

Na Morzu Egejskim młody uchodźca Benno porywa się na desperacką ucieczkę ku wolności i znajduje sobie nowe, niezwykłe życie.

Na angielskich kanałach gromadzą się barki. Rudi, doświadczony coureur, po raz ostatni zostaje oderwany od restauracji, gdy wraz z Rupertem, swoim sojusznikiem, wyrusza w pościg za nieżyjącym człowiekiem.

Psychodeliczna, inteligentna powieść, bardzo ludzka, z dreszczykiem szpiegowskich emocji, snuta w równoległych europejskich światach i opowiedziana z błyskotliwym humorem. – Patrick Ness, autor m.in. powieści
Na ostrzu noża
i
Siedem minut po północy.

Europą o świcie Dave Hutchinson kończy cykl o podzielonej Europie i ugruntowuje swą pozycję jednego z najlepszych pisarzy wizjonerów. Europa Hutchinsona dzieli się na mrowie państewek, którym depcze po piętach Wspólnota – alternatywny, ultrabrytyjski byt państwowy. Cała seria jest najlepszą literacką odpowiedzią na Brexit, a Europa o świcie stanowi jego znakomite podsumowanie. – „The Guardian”

Fantastyczna, interesująca i niezwykła. – Tor.com

Hutchinson idzie od sukcesu do sukcesu. – Adrian Tchaikovsky, autor serii „Cienie Pojętnych”

Dynamiczna literatura, jedne z najinteligentniejszych powieści” – „LA Review of Books”